Jak urozmaicić wesele? (Część I|)

pexels-photo-1043902

Nie ulega wątpliwości, że przygotowania do ślubu to z jednej strony cudowny czas, w którym narzeczeni wspólnie planują swoją wymarzoną ceremonię, z drugiej nieodłącznie związany ze stresem. Chcąc, aby ostatecznie wszystko było dopięte na ostatni guzik, a ślub i wesele jak z najpiękniejszych snów niezbędne jest zaangażowanie oraz plan doskonały. Jak go stworzyć, jak zorganizować wesele, skoro w temacie tym nie mamy żadnego doświadczenia? Poniżej mała podpowiedź.

Rozpisanie budżetu i listy zadań

Aby już na wstępie uniknąć nieporozumień dobrym pomysłem jest ustalenie budżetu, jakim się dysponuje oraz kto za co płaci. Wówczas będziemy wiedzieć, ile czasu potrzebujemy na zgromadzenie potrzebnych środków, a także jak bardzo wystawne czy raczej skromne ma być wesele. Na tym etapie warto również rozpisać harmonogram działania i porozumieć się w kwestii tego, kto, jakie zadania weźmie na siebie. A może wszystkie decyzje i sprawy organizacyjne będą załatwiane wspólnie?

Ustalenie daty i liczby gości

Pierwszym i dla wszystkich raczej dość oczywistym krokiem jest ustalenie daty ślubu i wesela. W tym celu należy oczywiście zamówić mszę w kościele bądź ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz wynająć salę weselną. Niezbędne jest przynajmniej wstępne ustalenie listy gości, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli wybrać odpowiednio duże lokum, a także poznamy wstępną cenę, o której w głównej mierze zadecyduje tzw. liczba talerzyków.

Znalezienie zespołu/DJ’a oraz fotografa i kamerzysty

Jak wiadomo to, czy wesele będzie udane, a więc czy zarówno Para Młoda, jak i goście będą się dobrze bawili, w dużej mierze zależy od muzyki. Stąd też, kolejnym, niezwykle ważnym krokiem powinno być znalezienie zespołu bądź też DJ’a. Trzeba przy tym się zastanowić, jakiego typu muzyki oczekujemy, czy zależy nam na tradycyjnych oczepinach pełnych gier i zabaw, czy raczej nieco skróconej, nowoczesnej wersji. Równie istotne jest zamówienie fotografa i ewentualnie kamerzysty, którzy udokumentują najpiękniejszy dzień w życiu nowożeńców. Zarówno w kwestii muzyki, jak i fotografii warto poradzić się znajomych, którzy mają już organizację wesela za sobą. Jeśli wybierzemy tych usługodawców z polecania, a w najlepszym razie takich, z którymi mieliśmy styczność na weselach, na których byliśmy gośćmi, będziemy dokładnie wiedzieli, czego możemy się spodziewać.