Jak zorganizować wesele? (Część II)

pexels-photo-752785

W poprzednim artykule ustaliliśmy już, że wesele to przedsięwzięcie, które niewątpliwie warto dokładnie zaplanować. To jedyna taka okazja w życiu zakochanych, by wraz z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi uczcić zawarcie związku małżeńskiego. Wiemy już, że podstawową rzeczą jest ustalenie budżetu i daty ślubu, wynajęcie sali weselnej i zamówienie uroczystości w kościele bądź urzędzie, rozpisanie harmonogramu, sporządzenie listy gości oraz znalezienie zespołu/Dj’a i fotografa, ewentualnie kamerzysty. W odpowiedzi na pytanie o to, jak zorganizować wesele, przechodzimy do kolejnych etapów.

Ustalenie menu i zamówienie tortu

Podczas kolejnego spotkania z właścicielem sali weselnej trzeba ustalić menu. Ile ciepłych posiłków i o jakich godzinach mają być wydawane? Jakie przystawki pojawią się na stołach? Czy alkohol organizujemy we własnym zakresie i ile litrów będziemy potrzebować? Czy decydujemy się na tak modne obecnie candy stół oraz stół wiejski? Najwyższa pora podjąć decyzje co do weselnego menu oraz zamówić tort w wybranej cukierni.

Wybór sukni ślubnej i garnituru

Poszukiwania wymarzonej sukni i idealnie skrojonego garnituru warto rozpocząć nieco wcześniej. Im więcej salonów odwiedzimy oraz im więcej modeli sukien/garniturów przymierzymy, tym większe szanse, że znajdziemy idealny dla siebie. W przypadku sukni należy dodatkowo przemyśleć, czy chcemy ją kupić, czy jednak wypożyczyć.

Zamówienie kwiatów, dekoracji, zaproszeń i winietek

Ogromnie ważną kwestią na każdym weselu są kwiaty i dekoracje. Bukiety powinny przy tym pasować zarówno do stylizacji panny młodej, jak i całego wesela. Jeśli prócz kwiatów zależy nam na dodatkowych dekoracjach, np. balonach, serpentynach, również warto je już zakupić. Jest to też odpowiedni moment na wybranie papeterii, a więc zaproszeń, a także winietek, które wskażą gościom, przy którym stoliku i na jakim krześle zajmują miejsce.

Wynajem samochodu

Niemniej ważną kwestią niż kwiaty i dekoracje jest to, czym nowożeńcy pojadą do ślubu. Jeśli zamiast własnego auta planują wynajem jakiegoś pojazdu, warto zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem będzie nowoczesna limuzyna czy jednak garbus bądź ogórek w stylu retro.