Jak urozmaicić wesele? (Część I)

wedding-night-1116722-1280

Jako, że dzień zawarcia związku małżeńskiego to najważniejszy moment w życiu wszystkich zakochanych, organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Standardowo te wyjątkowe chwile poprzedzają miesiące intensywnych przygotowań. Tym bardziej, że każda przyszła para młoda życzy sobie, aby uroczystość ta była jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, taka, jaką sobie wymarzyli. Stąd też poza wynajmem idealnego lokalu i zespołu/DJ’a, a także kupnem przepięknej sukni ślubnej i garnituru bardzo ważne są wszelkiego rodzaju dodatkowe atrakcje. Dzięki nim zarówno nowożeńcy, jak i ich goście będą się doskonale bawić, a także zapamiętają ten wieczór na wiele, wiele lat. A zatem, jak urozmaicić wesele?

Pierwszy taniec

Jednym z najdonioślejszych, najbardziej wyczekiwanych momentów w dniu wesela jest pierwszy wspólny taniec pary młodej. Wydawać by się mogło, że tu nic nie może nas zaskoczyć – jedni tańczą do wolnych, romantycznych piosenek, inni wybierają nieco bardziej energiczną opcję. A jednak w dzisiejszych czasach warto postarać się o to, by taniec ten był naprawdę oryginalny. Niewątpliwie dobrym pomysłem jest krótki kurs tańca pod okiem profesjonalisty oraz nauka układu. Poza tym, można postarać się o odpowiednią oprawę tych kilku chwil. Bańki mydlane lub konfetti sprawdzą się w tym przypadku idealnie (aczkolwiek te drugie potrafią narobić sporo bałaganu).

Fotobudka i księga gości

Jeżeli zależy nam na urozmaiceniu wesela nie może na nim zabraknąć fotobudki oraz księgi gości, które nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom i dorosłym, ale również są idealną formą uwiecznienia najpiękniejszych chwil. Zabawne zdjęcia w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół pobudzają weselników do zabawy, zaś wpisy w księdze gości opatrzone kopiami automatycznie drukowanych zdjęć są najlepszą z możliwych pamiątek dla nowożeńców.

Pokaz slajdów lub ściana zdjęć

Niezłym pomysłem jest także zorganizowanie pokazu slajdów bądź małej ścianki, na której zawisną fotografie pary młodej. Zdjęcia z dzieciństwa, a także te, na których zostały uwiecznione wspólne chwile zakochanych pozwalają podzielić się z gośćmi historią swojej miłości. Takie zdjęcia to również doskonały sposób na przemycenie akcentu humorystycznego.