Jak urozmaicić wesele? (Część I|)

pexels-photo-137576

W dzisiejszych czasach standardowe wesele nie wchodzi w grę. Oczywiście nie oznacza to, że mamy zapomnieć o całej tradycji towarzyszącej zawarciu związku małżeńskiego, jednak organizując imprezę, na którą zapraszamy rodzinę i najbliższych przyjaciół warto pomyśleć o dodatkowych atrakcjach. W poprzednim artykule zamieściliśmy już kilka pomysłów na to, jak urozmaicić wesele. Wśród nich znalazł się oryginalny pierwszy taniec, fotobudka wraz z księgą gości oraz pokaz slajdów bądź ściana zdjęć. Pora na kolejne.

Lampiony szczęścia/zimne ognie

Dobrym przerywnikiem w czasie wesela, a także okazją na to, by wszyscy goście choć przez chwilę zaczerpnęli świeżego powietrza jest wypuszczanie tzw. lampionów szczęście bądź zapalenie zimnych ogni. Pierwszy z wymienionych to tradycyjny chiński obyczaj. Azjaci z Dalekiego Wschodu wierzą, że unoszące się ku górze lampiony zabierają ze sobą wszystkie troski, a w zamian przynoszą szczęście i dobrobyt. Producenci tego typu lampionów dają nam duży wybór co do ich koloru i kształtu. Dostępne są nawet te w kształcie serca. Niezłym widowiskiem wieczorową porą jest także zapalenie sztucznych ogni. Grupowe zdjęcie, na którym każdy z weselników, na czele z parą młodą trzyma rozbłyskające się niczym gwiazdy zimne ognie to wspaniała pamiątka.

Niestandardowe oczepiny

Choć oczepiny, które zawsze przypadają na godzinę 00:00 i zazwyczaj rozpoczynają się od rzucania przez pannę młodą welonem/bukietem, a pana młodego krawatem/muchą to jedna z najstarszych polskich tradycji weselnych, również warto pomyśleć o ich urozmaiceniu. Co prawda dziś wiele osób zupełnie odchodzi od tego typu zabaw, jednak trzeba mieć na uwadze, że wielu gości czeka na nie z utęsknieniem. Dobrze więc poświęcić chwilę, aby znaleźć bądź wymyślić takie zabawy, które będą nowoczesne, humorystyczne, a przede wszystkim w dobrym guście. Wówczas i miłośnicy oczepin, i Ci, którzy zazwyczaj unikają udziału w nich będą zadowoleni.

Candy bar

Planując weselne atrakcje warto pochylić się na chwilę nad menu. Doskonałym urozmaiceniem przyjęcia będzie tzw. candy bar czyli słodki bufet, na którym prócz klasycznych ciast znajdą się bogato dekorowane babeczki, praliny, ciasteczka i inne. Oblanym wyśmienitą czekoladą i kolorowym lukrem oraz obsypanym tęczowymi posypkami łakociom nie oprą się ani dzieci, ani dorośli.