Fotobudka – co to jest? Podstawowe parametry i funkcjonalności nowoczesnych automatów

pexels-photo-967016

Fotobudka to zyskująca coraz większą popularność atrakcja. Pojawia się na imprezach urodzinowych, studniówkach, eventach firmowych, wieczorach panieńskich i kawalerskich. Najczęściej jednak wynajmuje się ją na wesela. I nic w tym dziwnego – nie dość, że sprawia ogromną radość gościom weselnym to jeszcze umożliwia młodej parze uwiecznić najpiękniejsze wspomnienia na fotografiach. Jeśli rozważasz wynajem fotobudki, porównujesz różne opcje i nie masz pewności, jakie rozwiązanie okaże się najlepsze, postaramy się podpowiedzieć, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę.

Fotobudka nigdy nie zastąpi fotografa

Decydując się na wynajem fotobudki na wesele przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że nie zastąpi ona fotografa. Chociaż nowoczesne modele takie, jak proponowana przez nas Fotobuda z Wooda wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami, a ich przestawianie nie sprawia większych problemów, przenoszenie ich z jednego miejsca w drugie wprowadziłoby niepotrzebne zamieszanie. Poza tym, zdjęcia są raczej małego formatu. W najważniejszym dniu w życiu w każdym momencie – od przygotowań (makijażu, fryzury, ubierania) aż po ostatnie minuty zabawy warto mieć u swego boku zaufanego fotografa profesjonalistę.

Najlepsze godziny na wynajem fotobudki

Firmy zajmujące się wynajmem fotobudki proponują rozmaite pakiety, które przede wszystkim różnią się między sobą ilością godzin. Pewne jest jedno – w pierwszym momencie, kiedy goście i nowożeńcy są jeszcze podekscytowani ceremonią ślubną i pierwszymi toastami za zdrowie i szczęście młodej pary mało kto podejdzie do fotobudki. Z drugiej strony dobrze, aby zabawa w robienie grupowych, zabawnych zdjęć skończyła się przed północą, kiedy to serwowany jest tort i zaczynają się oczepiny. Zastanawiając się nad dostępnymi opcjami warto ewentualny czas odnieść również do liczby weselników.

Odpowiednie miejsce na ustawienie fotobudki

Pewne jest jedno – ustawienie fotobudki w centrum zamieszania, czyli niedaleko stołu młodej pary, orkiestry/DJ i parkietu nigdy nie jest dobrym pomysłem. W tym miejscu i tak dzieje się aż nadto. Dużą lepszą opcją jest więc hol.