Fotobudka na studniówkę – niezapomniane wspomnienia z licealnych czasów

photo-booth-wedding-party-girls-160420

Chociaż opcję wynajmu fotobudki przede wszystkim rozważa się w kontekście wesel i dużych eventów branżowych okazuje się, że urządzenie do robienia zabawnych, grupowych zdjęć i niemalże natychmiastowego ich wywoływania jest świetną atrakcją na wielu innych imprezach. O ile nieco mniej rozrywkowi dorośli mogą mieć pewne opory przed nałożeniem na głowy różnokolorowych kapeluszy i czapek, a na nosy okularów rozmaitych rozmiarów i kształtów, o tyle młodzież ochoczo narzuca na siebie zabawne akcesoria i staje przed obiektywem aparatu. Wydarzeniem, na którym zbierają się niemal wyłącznie nastolatki (nie licząc kilku wyjątków) jest zaś studniówka. Wobec tego, to właśnie studniówki możemy zaliczyć do tych okoliczności, na których fotobudka będzie cieszyła się największym zainteresowaniem.

Studniówka – impreza, którą trzeba uwiecznić na fotografiach

Studniówka to impreza organizowana co roku w każdym liceum i technikum dla uczniów, którzy lada moment na zawsze opuszczą mury szkoły. Jak sama nazwa wskazuje wyprawia się ją na sto dni przed maturą – egzaminem dojrzałości, którym młodzi ludzie podsumowują swoją edukację szkolną, by kolejno dalej ruszyć w świat – na studia lub do pracy. Początkowo studniówki organizowano na szkolnych salach gimnastycznych, które przystrajało się balonami i serpentynami z bibuły. Obowiązywał także czarno-biały strój galowy – chłopcy nakładali na siebie garnitury, dziewczęta czarne spódnice i białe koszule. Dziś zmieniło się jedno i drugie. Współczesne bale odbywają się w wynajętych specjalnie na tę okazję lokalach – salach w hotelach, restauracjach. Panuje także duża dowolność co do stroju. Młode kobiety chętnie wybierają więc modne, dość odważne sukienki i szpilki, nakładają makijaż. Natomiast ich partnerzy pozwalają sobie na większą swobodę z kolorami i wzorami garniturów. Jedno pozostaje niezmienne – studniówka to jedyna tak duża, uroczysta, a często również ostatnia impreza spędzona w gronie licealnych przyjaciół.

Fotobuda z Wooda na studniówki

Jako, że studniówka to jedyna taka impreza w życiu każdego człowieka, a co za tym idzie okazja ku temu, by hucznie świętować ostatnie tygodnie przed najważniejszym egzaminem oraz na zawsze pożegnać się ze szkolnymi latami, warto zadbać o to, by właściwie ją upamiętnić. A skoro jak na razie nikt nie wymyślił na to lepszego sposobu niż zdjęcia, warto wynająć na studniówkę fotobudkę. Z nią zabawa i pamiątki gwarantowane!